Demokrat Parti Kumluca Belediye Başkanı Adayı Aydın Özer'in adaylığının Antalya İl Seçim Kurulu tarafından düşürülmesine ilişkin Türkiye İşçi Partisi Kumluca Belediye Başkan Adayı Avukat Ali Altınkan bir açıklama yaptı.

Sarıoğlu, Sayın Geyikçi, Şeffaf ve Dürüstsen Gelir-Gider Tablosunu As!" Sarıoğlu, Sayın Geyikçi, Şeffaf ve Dürüstsen Gelir-Gider Tablosunu As!"

Altınkan açıklamasında şunları söyledi:

“Aydın Özer'in adaylığının düşürülmesi yasalara uygun bir karardır. 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'nun 40/3. maddesine göre, bir kimse bir partiden ön seçim veya merkez adaylığı yoklamasına katıldıktan sonra başka bir partiden merkez adayı gösterilemez ve partisinden istifa etmedikçe bağımsız aday olamaz. Aydın Özer, CHP'den merkez adaylığı yoklamasına katılmış ve aday gösterilmemiştir. Bu nedenle, başka bir partiden aday olması yasalara aykırıdır.

Aydın Özer ve ekibinin 'ne olursa olsun' diyerek bu durumu göze almış olmaları talihsiz bir durumdur. Ortada herhangi bir mağduriyet olduğunu düşünmüyorum.

Demokrasinin en önemli unsurlarından biri adil ve şeffaf seçimlerdir. Bu nedenle, seçim yasalarına uyulması ve adayların eşit şartlarda yarışması son derece önemlidir.

Aydın Özer'in adaylığının düşürülmesiyle ilgili farklı görüşler olabilir. Ancak, kanunların uygulanması ve adayların eşit şartlarda yarışması gerektiği konusunda hepimiz hemfikir olmalıyız.

Türkiye İşçi Partisi olarak, Kumluca'da adil ve şeffaf bir seçim yapılmasını ve en iyi adayın seçilmesini istiyoruz. Saygılarımla.”

Altınkan Özer'in Adaylığı Yasalara Uygun Olarak Düşürüldü-1

Muhabir: Fatma Söğüt