22 Ekim 2016 Cumartesi

Türk Eğitim-Sen'de görev değişimi

Türk Eğitim-Sen Kumluca temsilciliğine Selahattin Değirmenci getirildi. 


22 Şubat 2013 Cuma 10:04
Türk Eğitim-Sen'de görev değişimi
Türk Eğitim-Sen Kumluca temsilciliğinin olağanüstü kongresi, öğretmenevi lokalinde gerçekleştirildi. Kongre öncesi konuşan Türk Eğitim-Sen Kumluca temsilcisi Soner Abaydın, yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğu ilçe temsilciliği görevini bıraktığını söyledi. 

Abaydın, hizmet bayrağı daha yukarılara taşıyacak, üyelerin özlük haklarının korunmasına ve iyileştirilmesine katkı sağlayacak, Türk Eğitim-Sen'in misyonuna sahip çıkacak yeni bir yönetimi seçmek amacıyla kongre gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ''3 yıllık süreçte çeşitli etkinlik ve faaliyetleri gerçekleştirdik. Doğru bildiğimiz yoldan hiç sapmadık. Bu etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayan yönetim kadromuza üyelerimize teşekkür ediyorum'' dedi. 


Abaydın konuşmasında şunları söyledi, "Yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğum ilçe başkanlığı görevini bu kongreyle bırakıyorum. Bayrağı daha yukarılara taşıyacak, üyelerinin özlük haklarının korunmasına ve iyileştirilmesine katkı sağlayacak, yerelde ve genelde Türk Eğitim-Sen’in misyonuna sahip çıkacak, ülkemizde birlik ve beraberlik duygularını benimsenmesinde mücadele edecek olan yeni bir yönetimi seçmek  amacıyla kongremizi gerçekleştiriyoruz.

Bu 3 yıllık ilçe başkanlığım sürecini kısaca özetlemek istiyorum. Yönetim kadrosunu okullarında ve sosyal çevrelerinde sevilen arkadaşlardan oluşturduk. Bu ekiple birlikte iki önemli amaç belirledik. Birincisi Türk Eğitim-Sen’i ve neden Türk Eğitim-Sen’li olmamız gerektiğini hedef kitlesine anlatmaktı. Sendikamızın almış olduğu kararları ve görüşlerini, basın açıklamaları ve eylemlerle ilçemizde duyurmaktı. İkinci amacımız ise yerelde güçlü bir örgüt olmaktı. Yapmış olduğumuz sosyal aktiviteler ve toplantılarla dinamik bir örgüt haline geldik. Ve Türk Eğitim-Sen Kumluca Temsilciliğimizin diğer sendikalara nazaran kurumsallaşmasını tamamladığını söyleyebiliriz.

Bu amaçlar doğrultusunda, 3 yıllık süreçte şu etkinlik ve faaliyetleri gerçekleştirdik. Öğretmenler Günü kutlamaları, bayan üyelerimize pazar kahvaltısı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, ilçe temsilciliği yararına kermes düzenlenmesi, özel günlerde üyelerimize özel hediyeler, üyelerimizin özel günlerinin mesajla bildirilmesi, ziyaret edilmesi veya çiçek gönderilmesi, Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale ve Milli Mücadele yılları konulu konferans düzenlenmesi, Van depreminde, depremzedelere battaniye ve giyim yardımı kampanyası düzenlenmesi, bölücü terörü ve destekçilerini lanetleyen basın açıklamaları, diğer sendikaların üye sayılarının toplamının en az iki katı üyemizle iş bırakma eylemine katılım, her ay düzenlenen Antalya ilçeleri yönetim kurulları istişare toplantıları, genel başkan İsmail Koncuk ve yönetimininde katıldığı yıllık ilçe temsilcileri istişare toplantılarına katıldık. Bu istişarelerde üyelerimizin taleplerini hep dile getirdik. Ayrıca İLKSAN seçimlerinde adayımız açık ara farkla kazanarak İLKSAN Kumluca temsilcisi seçildi. Son olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü yemeğimize 600 kişi katıldı.

Doğru bildiğimiz yoldan hiç sapmadık. Bu yolda önümüze taş koyanlar, ayaklarımızı çelenler çok oldu. Hükümetin sendikası olduğunu söyleyenler, hedef kitlesine birçok şey vaat ettiler. 'Bize üye olursan tayinini çıkartırım, seni şuraya yönetici yaparım' gibi birçok usulsüzlük sadece üye olmaya eşdeğer görüldü. Nitekim sarı sendikanın genel başkanı da bir istişare toplantısında dünya hayatının menfaatler üzerine kurulduğunu, üyelerinin de bu menfaatleri talep etme haklarının olduğunu açıkca söylemişti. Makam, mevki peşinde olan ve kişiliğini makamdan alan kişiler unutmasınlar ki makamdan sonra kişiliksiz kalacaklardır.

Haksızlıklara karşı yılmadan mücadele eden bu irfan ordusunda başkanlık yapmaktan onur duydum. Bundan sonraki süreçte sendikamın bir üyesi olarak çalışmalara devam edeceğim. Oluşturulan yeni yönetime ve yeni başkanımıza desteğimin tam olduğunun bilinmesini isterim. Yeni başkanımız Selahattin Değirmenci’ye ve yeni yönetim kuruluna bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim."

Konuşmanın ardından Abaydın'ın aday olmadığı ve tek listeyle gidilen seçimde, Türk Eğitim-Sen Kumluca temsilciliğine Selahattin Değirmenci seçildi. Değirmenci, seçimden sonra yaptığı konuşmada, bundan sonraki süreçte sendikanın ilçede amaçları doğrultusunda birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını sürdüreceğini bildirdi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV