26 Ekim 2016 Çarşamba

Suyu getiren Çetinkaya'dır

30 Mart yaklaştıkca Kumluca'daki siyaset ısınmaya başladı. CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık, AK Parti Kumluca Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya'nın 'İçme suyu sorununu ben çözdüm' söylemine karşı, "İçme suyunu Karacaağaç’tan Kumluca’ya getiren evet Çetinkaya’dır, ama Hüsamettin Çetinkaya değil, Mavikent Belediyesi eski Başkanı Mustafa Çetinkaya’dır." dedi.

10 Mart 2014 Pazartesi 11:04
Suyu getiren Çetinkaya'dır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kumluca Belediye Başkan Adayı İsa Güzel ve belediye meclis üyesi adayları Cumhuriyet Mahallesi, ardından Sarıkavak Köyü’nde düzenlenen toplantılarda vatandaşlarla buluştu.


Toplantıda ilk konuşan CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık, 30 Mart seçimine üç aydır hazırlandıklarını ve şu ana kadar diğer partiler ve adayları hakkında yorumlar yapmamaya özen gösterdiklerini belirtti.


Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'nın yaptığı açıklamalar nedeniyle kendilerine cevap hakkı doğduğunu belirten Kocacık şunları söyledi; "Hüsamettin Başkan gittiği yerlerde 'Kumluca’nın içme suyu sorunlarını ben çözdüm' diyormuş. Kumluca’nın içme suyu sorununu halleden kişi bir süre CHP Genel Başkanlığı yapmış Hikmet Çetin’dir. Bunun için tüm müdahalelere rağmen içme suyunu Karacaağaç’tan Kumluca’ya getiren evet Çetinkaya’dır, ama Hüsamettin Çetinkaya değil, Mavikent Belediye eski Başkanı Mustafa Çetinkaya’dır."


"Bir de diyorlarmış ki; CHP, seçimleri MHP’nin kazanmasını sağlayacakmış. Bunların yalan olduğunu, iftira olduğunu şimdi kanıtlarım size. Nasıl mı? Bugün Halil Dinçer, Süleyman İlhan ve Halit Barut yani üç MHP’li belediye meclis üyesi arkadaşımız Kumluca’nin birleştirici gücü İsa Güzel ile CHP saflarında yer alıyor. Böyle bir şey olsa, ne işleri var CHP’de? Neymiş efendim; 'İsa Güzel yakasına altı ok takmıyormuş, kazanırsa parti değiştirecekmiş.' Yakaya altı ok rozet takmakla CHP’li olunmuyor, İsa Güzel altı oku yüreğine takmıştır ve canla başla mücadele vermektedir. Bunlar bizi yıpratmak için atılan iftiralardır." 


CHP İsa Güzel ile hangi partili olursa olsun, hiçbir fark gözetmeksizin herkesi bünyesinde topladığını belirten Kocacık, Allah’ın izniyle ve sizlerin desteğiyle 30 Mart’tan zaferle ayrılacaklarını dile getirdi.


CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık'tan sonra konuşan CHP Belediye Başkan Adayı İsa Güzel ise, "Bizim yatırımlarımız insana yapılan yatırımlardır. Bir toprağı değerli kılan şey insandır. Dünyanın en değerli topraklarının üzerinden insanları çıkardığınız zaman, bir çöl kadar kıymeti kalmaz. O yüzden insana hizmet birinci vazifemizdir." dedi.


"Zeytinlerinizi 60 kilometre yol gidip sıktırmayacaksınız" diyen Güzel, "Organize sanayi planımız hazır, narınız, portakalınız artık ağacın üstünde heba olmayacak. Organize sanayi de değerlendirilecek. Yatırımlarımız 3 yaşındaki çocuktan, 93 yaşındaki dedemize ninemize kadar uzanacak. Köylümüzün sağlık hizmetini ayağına getireceğiz. Belirli zamanlarda uzman doktorlarımızla muayenelerini olacaklar. Eğer bu kişilerin bakım ve ihtiyaç sorunları varsa onları da asla yalnız ve aç bırakmayacağız. Bir insanımızın üstü açılmış, soğuktan üşüyorsa, benim sıcak yorgan altında uyumam mümkün değildir." dedi.


AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya'ya çatan Güzel, "Tapu vereceğim vaadiyle aldığı oylardan sonra şimdi de belediye tapu dağıtma yeri değildir diyen Sayın Hüsamettin Çetinkaya, geçen seçimde olduğu gibi bu seçimde de, hastaneye bayan doğum uzmanı getireceğini söylüyor. Her seçim öncesi aynı şeyleri söylüyor. Nereye kadar kandıracaksınız halkı." dedi.


Gittiği her yerde balıkçı barınağını sonduklarını söyleyen Güzel, projeleri arasında balıkçı barınağının bulunduğunu, yerlerini bile tespit ettiklerini hatırlatarak, Akmaz, Yapraklı ve Adrasan’da tespit ettikleri barınakların planını hazırlıyoruz bile. Burda her yıl Yörük göçü yapılıyor, ama göstermelik. Artık Yörüğü ve Yörüklüğü kültürümüzü gelecek nesillerin tam öğrenmesi için diğer vilayetteki Yörüklerimizi de o göçe çağıracağız. Yörük çadırlarıyla kamp kurup kültürümüzü çocuklarımıza, gençlerimize öğreteceğiz. Bunun için 30 Mart günü desteğinize ihtiyacım var" diyerek Cumhuriyet Mahalleli ve Sarıkavaklı seçmenlerden oy sözü aldı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV