27 Kasım 2017 Pazartesi 15:12
133 Okunma
SON­BA­HAR GÜ­ZEL­LİK­LE­Rİ EŞ­Lİ­ĞİN­DE YÜ­RÜ­DÜ­LER

Kum­lu­ca Be­le­di­ye­si ta­ra­fın­dan her ay dü­zen­li ola­rak ya­pı­lan keşif yü­rü­yü­şü Al­tın­ya­ka (Gö­de­ne) Ma­hal­le­si'ne ya­pıl­dı. Son­ba­ha­rın eşsiz gü­zel­li­ği için­de ger­çek­le­şen doğa yü­rü­yü­şü­ne ilgi bek­le­nen­den daha fazla oldu. Kay­ma­kam Hakkı Uzun, Be­le­di­ye Baş­ka­nı Hü­sa­met­tin Çe­tin­ka­ya, Ak Parti İlçe Baş­ka­nı Arif Ya­vu­zer, İlçe Jan­dar­ma Bölük Ko­mu­ta­nı Jan­dar­ma Bin­ba­şı Gür­can Yıl­dı­rım, İlçe Em­ni­yet Mü­dü­rü Cemil Doğan ve diğer daire amir­le­ri­nin de ka­tıl­dı­ğı yü­rü­yüş 4 ki­lo­met­re me­sa­fe­de ya­pıl­dı.

Ma­hal­le­nin gi­ri­şin­de­ki Güzle mev­ki­in­den baş­la­yan doğa yü­rü­yü­şü ma­hal­le mey­da­nın­da son buldu. Al­tın­ya­ka halkı yü­rü­yü­şe ka­tı­lan­la­ra ha­zır­la­dık­la­rı de­ği­şik yi­ye­cek­le­ri ikram etti. Al­tın­ya­ka halkı günün erken sa­at­le­rin­de yü­rü­yü­şe ka­tı­lan mi­sa­fir­le­ri için kah­val­tı ha­zır­la­dı. Kah­val­tı son­ra­sı sofra duası ya­pıl­dı ar­dın­dan yak­la­şık 750 metre ra­kım­lı Al­tın­ya­ka mey­da­nın­da bu­lu­nan 1150 yıl­lık çınar ağa­cı­nın al­tın­da çe­ki­len ha­tı­ra fo­toğ­ra­fıy­la yü­rü­yüş son buldu.

Be­le­di­ye Baş­ka­nı Hü­sa­met­tin Çe­tin­ka­ya, "Ekim ayın­da baş­lat­tı­ğı­mız cum­hu­ri­yet yü­rü­yü­şü kasım ayın­da Al­tın­ya­ka Ma­hal­le­mi­zin keş­fiy­le devam etti. Al­tın­ya­ka Ma­hal­le Muh­tar­lı­ğı ve Kum­lu­ca Be­le­di­ye­mi­zin ortak or­ga­ni­ze­siy­le yak­la­şık 1000 ki­şi­ye kah­val­tı ikram ettik. Çok güzel bir et­kin­lik oldu. Bu et­kin­lik­le hal­kı­mız ara­sın­da­ki kay­naş­ma, bir­lik ve be­ra­ber­li­ği sağ­lı­yo­ruz. Hem de 7'den 70'e hal­kı­mı­zın spor yap­ma­sı­nı sağ­lı­yo­ruz. Emeği ge­çen­le­re te­şek­kür edi­yo­rum" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner24

banner23