22 Haziran 2018 Cuma 17:40
88 Okunma
Kumluca’da Geleneksel Kadir Gecesi Yemeğine 10 Bin Kişi Katıldı

Kum­lu­ca Be­le­di­ye­si ta­ra­fın­dan bu yıl 20. Dü­zen­le­nen Kadir Ge­ce­si İftar Ye­me­ği­ne Kum­lu­ca Kay­ma­ka­mı Hakkı Uzun, Kum­lu­ca Be­le­di­ye Baş­ka­nı Yusuf Göven, AK Parti İlçe Baş­ka­nı Arif Ya­vu­zer, CHP İlçe Baş­ka­nı Fah­ret­din Ka­ra­öz, MHP İlçe Baş­ka­nı Yücel Kap­lan, sivil top­lum ku­ru­luş­la­rı­nın tem­sil­ci­le­ri, daire amir­le­ri, muh­tar­lar ve yak­la­şık 10 bin va­tan­daş ka­tıl­dı. Park­la­rın, cadde ve so­kak­la­rın ka­pa­tı­lıp yemek mas­la­rı ile do­na­tıl­dı­ğı 20. Ge­le­nek­sel Kadir Ge­ce­si İftar ye­me­ği 10 ayrı nok­ta­dan da­ğı­tıl­dı. 

İftar ye­me­ğin­de gi­der­le­ri ha­yır­se­ver­ler ta­ra­fın­dan kar­şı­la­nan ve il­çe­de­ki lo­kan­ta­lar­da pi­şi­ri­len etli kuru fa­sul­ye, pi­rinç pi­la­vı, hurma, 20 bin şişe su ve ayran da­ğı­tıl­dı. 
İftar ye­me­ği ön­ce­si Kum­lu­ca Müf­tü­lü­ğü din gö­rev­li­le­ri ta­ra­fın­dan Ku­ran-ı Kerim ve ila­hi­ler okun­du. Kum­lu­ca Müf­tü­sü Hacı Kah­ra­man ise bir­lik ve be­ra­ber­lik me­sa­jı verdi. Müftü Kah­ra­man, dün­ya­nın her bir kö­şe­sin­de göz yaşı ve kan akan bir dö­nem­de İslam alemi ve Müs­lü­man­la­rın daha çok bir­bir­le­ri­ne ke­net­len­me­le­ri ge­rek­ti­ği­ni söy­le­di. 


Akşam eza­nı­nın okun­ma­sı­nın ar­dın­dan ge­le­nek­sel Kadir Ge­ce­si iftar ye­me­ği­ne ka­tı­lan bin­ler­ce va­tan­daş hep bir­lik­te iftar açtı. 


Kum­lu­ca Be­le­di­ye Baş­ka­nı Yusuf Göven de 20. yıl önce ilçe hal­kı­nı aynı sof­ra­da aynı ni­yet­ler­le tu­tu­lan oruç­la­rı bir­lik­te açma ümi­diy­le baş­la­tı­lan Kadir Ge­ce­si iftar ye­me­ği­ne ka­tı­lı­mın her geçen gün ar­ta­rak sür­dü­ğü­nü ve bu­gün­le­re gel­di­ği­ni söy­le­di. Kadir Ge­ce­si if­ta­rı ve Ra­ma­zan ayı bo­yun­ca ih­ti­yaç sa­hi­bi muh­taç aile­le­re ve­ri­len iftar ye­me­ği­nin gi­der­le­ri­nin Kum­lu­ca­lı ha­yır­se­ver­ler ta­ra­fın­dan kar­şı­lan­dı­ğı­nı ifade eden Göven, be­le­di­ye ola­rak ken­di­le­ri­nin sa­de­ce işin or­ga­ni­ze­si­ni yap­tık­la­rı­nı be­lirt­ti. 


Baş­kan Göven; "Kadir Ge­ce­si ve bay­ram­lar mil­le­ti­mi­zin bir­lik ve be­ra­ber­li­ği­nin pe­kiş­me­si­ne ve­si­le ol­mak­ta­dır. İşte bu yüz­den Yüce Allah'a, bize böyle gün ve ge­ce­le­ri ver­di­ği için ne kadar şük­ret­sek azdır" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner23