06 Ekim 2017 Cuma 14:36
106 Okunma
KUM­LU­CA'DA HA­Zİ­NE ARA­Zİ­LE­RİY­LE İLGİLİ TOP­LAN­TI DÜ­ZEN­LEN­Dİ
Kum­lu­ca Be­le­di­ye­si'ndeki top­lan­tı­ya AK Parti An­tal­ya Mil­let­ve­ki­li Atay Uslu, Be­le­di­ye Baş­ka­nı Hü­sa­met­tin Çe­tin­ka­ya, AK Parti İlçe Baş­ka­nı Arif Ya­vu­zer ve arazi sa­hip­le­ri ka­tıl­dı.

Top­lan­tı­da arazi sa­hip­le­ri ha­zi­ne ara­zi­le­ri­ne hangi şart­lar­da sahip ol­duk­la­rı­nı an­lat­tı. Va­tan­daş­lar, en az zarar gö­recek şe­kil­de ara­zi­le­rin ken­di­le­ri­ne ka­zan­dı­rıl­ma­sı­nı is­te­di.

Mil­let­ve­ki­li Uslu, ya­pı­lan top­lan­tı­nın ara­zi­le­rin va­tan­daş­la­ra ka­zan­dı­rıl­ma­sı ça­lış­ma­la­rı­nın ilki ol­du­ğu­nu, bun­dan sonra da top­lan­tı ya­pa­cak­la­rı­nı söy­le­di.

So­ru­nun çö­zü­mü için ça­lış­tık­la­rı­nı be­lir­ten Uslu, "Bu ko­nu­da yasal dü­zen­le­me­ler ya­pı­lı­yor. Ma­li­ye Ba­kan­lı­ğı bü­rok­rat­la­rı ta­ra­fın­dan yeni bir yasa tas­la­ğı ha­zır­lan­dı. Bu tas­lak­ta, '20 yıl tarım ara­zi­si ola­rak kul­lan­mak şar­tıy­la ara­zi­nin için­de­ki kul­la­nı­cı­ya sa­tı­lır' iba­re­si var. Bizi kur­ta­ra­cak en önem­li ibare budur. So­nuç­ta kesin ara­zi­le­re sahip olu­ruz diye bir şey yok. Eli­miz­den gel­di­ği kadar mü­ca­de­le ede­ce­ğiz. Ben so­ru­nun çö­zü­le­ce­ği­ne ina­nı­yo­rum."dedi.

Çe­tin­ka­ya da so­ru­nun bü­rok­ra­tik yol­lar­la, yasal dü­zen­le­me­ler ya­pı­la­rak çö­zü­le­bi­le­ce­ği­ni kay­det­ti.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner24

banner23