13 Ekim 2017 Cuma 11:23
118 Okunma
KUM­LU­CA'DA EKİM MEC­Lİ­Sİ YA­PIL­DI
Kum­lu­ca Be­le­di­ye­si'nin ekim ayı ola­ğan mec­lis top­lan­tı­sı ya­pıl­dı. Be­le­di­ye Baş­ka­nı Hü­sa­met­tin Çe­tin­ka­ya'nın yö­net­ti­ği otu­rum­da be­le­di­ye ta­ra­fın­dan 2018 yı­lın­da uy­gu­la­na­cak ta­ri­fe­ler gö­rü­şül­dü. Baş­kan Çe­tin­ka­ya, 2018 yılı ta­ri­fe­le­riy­le il­gi­li Be­le­di­ye Plan ve Bütçe Ko­mis­yo­nu­nun ka­ra­rı­nı mec­lis üye­le­ri­ne an­lat­tı. Ar­dın­dan 2018 yı­lın­da Kum­lu­ca Be­le­di­ye­si'nin tah­sil ede­ce­ği vergi ve harç­lar ka­ra­ra bağ­lan­dı. Daha sonra 2018, 2019 ve 2020 yıl­la­rı­na ait üç yıl­lık be­le­di­ye büt­çe­si gö­rü­şül­dü. Üç yılık büt­çe­ler için Be­le­di­ye Mali Hiz­met­ler Müdür ve­ki­li Kazım Turkay mec­lis üye­le­ri­ne açık­la­ma yaptı. Gö­rüş­me­ler so­nu­cun­da üç yılık be­le­di­ye büt­çe­si oy­lan­dı ve ka­ra­ra bağ­lan­dı.

Ka­dast­ro Mü­dür­lü­ğü­nün açmış ol­du­ğu mah­ke­me so­nu­cu plan ta­di­la­tı­nın Kum­lu­ca Be­le­di­ye­si Mec­lis İmar Ko­mis­yo­nu­na ha­va­le edil­me­si ka­ra­rı alın­dı. Be­le­di­ye kad­ro­sun­da ça­lış­tı­rıl­mak üzere maden mü­hen­di­si alımı oy çok­lu­ğuy­la kabul edil­di.

Mec­li­sin ikin­ci otu­ru­mun­da ise İmar Ko­mis­yo­nu­nun ra­po­ru­nu gö­rü­şül­dü. Ko­mis­yon ra­po­ru mec­lis­te mü­za­ke­re edil­di. Ya­pı­lan mü­za­ke­re so­nu­cun­da ra­por­da da be­lir­til­di­ği doğ­rul­tu­da plan de­ği­şik­li­ği be­le­di­ye mec­li­sin­ce de uygun bu­lu­na­rak, oy­la­ma­ya su­nul­du. Oy­la­ma­da ço­ğun­luk uy­gun­dur yö­nün­de oy kul­la­nın­ca madde mec­lis­ten ge­çe­rek ka­ra­ra bağ­lan­dı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner24

banner23