16 Şubat 2019 Cumartesi 14:48
60 Okunma
ÇAVUŞOĞLU, ÇETİNKAYA 20 YIL BOYUNCA İLÇEYE GÜZEL HİZMETLERDE BULUNDU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Kumluca ilçesinde MHP ve AK Parti ilçe yönetimleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve iş adamlarıyla Kalekule Tesislerinde bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, Kumluca Belediyesi Konferans Salonundaki, Kumluca proje tanıtım toplantısına katıldı. Bakan Çavuşoğlu, ardından Kumluca Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya’nın Gödene Caddesi üzerindeki seçim koordinasyon merkezinin açılış törenine katıldı.

YILLARDIR ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİ ARASINDAKİ FİYAT FARKI KALDIRILSIN DEDİK
Açılış konuşmasını yapan Kumluca Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya; “2014 seçimlerinde ne dedik. Menderes Türel Başkanımız ile Kumluca’nın en önemli sorunlarından birisi olan kırsal kalkınma problemini çözeceğiz demiştik. İçme suyunu mahallelerimize ulaştırmak gerekiyordu. Hem de Kumluca’nın içtiği Karaağaç Kaynağından gelen su kalitesinde olacak dedik. Dediğimizi yaptık. Diğer bir sorun ise, ürettiğimiz ürünlerin pazarlanmasında hakkımızın yenmesi ve tüketiciye ulaştırılıncaya kadar olan fiyat farkıydı. Bunun mutlaka çözülmesi gerekiyordu. Yıllardır hepimiz söyledik. Üretici ile tüketici arasındaki fiyat farkı kaldırılsın dedik. Bir de birileri sürekli kış mevsiminde domates, biber, patlıcan, salatalık gibi sebzeleri yemeyin diyordu. Biz bu sorunları sürekli bölge milletvekillerimize ve Dış İşleri Bakanımız Sayın Mevlut Çavuşoğlu’na anlattık. Bu konular Cumhurbaşkanımıza anlatıldı. Şimdi Cumhurbaşkanımız üretici ile tüketici arasındaki fiyat farkını ortadan kaldırmak için tanzim satış mağazalarını açtı. Tanzim satış mağazaları ile kış mevsiminde büyükşehirlerdeki vatandaşlarımızın sebze tüketiminde arttırıldı” dedi.

ÇETİNKAYA’NIN ADAYLIĞI HAYIRLI OLSUN
Burada konuşan Çavuşoğlu, seçimlerde Cumhur İttifakı olarak Kumluca'da Hüsamettin Çetinkaya'yı tekrar aday gösterdiklerini hatırlattı. Çavuşoğlu, Çetinkaya'nın 20 yıl boyunca ilçeye güzel hizmetlerde bulunduğunu söyleyerek adaylığının hayırlı olmasını diledi.

ÇİFTÇİLERİMİZİ, TÜKETİCİMİZİ EZDİRMEYİZ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu rantçılara çiftçilerimizi ezdirmeyiz, tüketicimizi ezdirmeyiz diyor Cumhurbaşkanımız. Çiftçilerin o yükünü azaltmak için girdi maliyetlerin azaltmak için çalışmalar yapıyoruz. Bugün Kumluca’da 3 liraya satılan domates Antalya dışına çıkınca neden 9 lira oluyor? Aradaki 6 lirayı kim yiyor? Çiftçinin cebine mi giriyor? Kim bundan para kazanıyor. Bunu kim suistimal ediyor. Cumhurbaşkanımızın derdi bu. Bu hak etmeden arada 6 lira kazananlarla mücadele etmektir. Bu çiftçiyi korumak içindir. Tüketiciyi korumak içindir" dedi.

BU İTTİFAK DEVLETİN DEVAMI MİLLETİN BEKASI İÇİN KURULDU
Ayrı ve gayrılıklarının olmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, “Bu ittifak neden kuruldu. Devletin devamı milletin bekası için kuruldu. Türkiye’yi 2023, 2053 hedeflerine 2071 hedeflerine ulaştırmak için kurulmuştur bu ittifak. Türkiye’ye karşı içeriden ve dışarıdan saldıranlara içeriden ihanet edenlere dışarıdan Türkiye’yi sarsmaya çalışanlara engel çıkaranlara karşı bu ittifak kurulmuştur. Bizim kimseyle husumetimiz yok. Bizim hedefimiz ülkemizi büyütmek milletimizi hakkettiği seviyeye her anlamda çıkartmaktır. Başkaları başka ittifak kurmuştur. O bizi ilgilendirmez. Milletimiz kararını verecek. Kim milletini hayrına ittifak kurdu, kim yıkmak yakmak devirmek ülkeyi bölmek için ittifak kurdu. Bunu milletimiz görüyor. Kim nereden talimat alıyor, kim teröre hizmet ediyor hepimiz görüyoruz. Bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok, onlar bizim birinci sınıf vatandaşımızdır. Bizim sorunumuz dağdaki teröristlerdir ve onlardan talimat alan onların şehirlerdeki uzantılarıdır. Bugüne kadar nasıl mücadele ettiysek bundan sonra da sandıkta da mücadelemizi yapacağız. Dağlarda da inşallah o teröristleri çukurlarına, inlerine gömmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

KUMLUCA’YI HÜSAMETTİN BAŞKANDAN DAHA İYİ YÖNETECEK BİRİ YOK
Kumluca için diğer adayların bir vizyonu olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, “Kumluca’yı Hüsamettin başkandan daha iyi yönetecek biri var mı? Antalya’nın her yeri için milletin huzuruna çıkıp ben bunları yaptım, yapacağım diyen başka aday var mı? 20 milyar liralık projeden bahsediyoruz. 4 milyar dolar. yani. Niye dolara çevirdiniz? Dünyadaki birçok ülkenin toplam milli geliri 4 milyar değil. Dünyadaki birçok ülkenin bütçesinden fazlasını Türel, önümüzdeki 5 yıl için Antalya’ya harcayacak” dedi.

TANZİM AÇIKLAMASI. TÜRKİYE’NİN BEL KEMİĞİ ÇİFTÇİLERDİR.
Çavuşoğlu, “Aracıları kaldırdığın zaman çiftçinin malı yine değerinden satılıyor. Tanzim ile daha fazla tüketim ve alım oluyor dolayısıyla çiftçiye ürünümüze talep artıyor. Ama aracılar kalktığı için de üreticilerimiz de makul bir fiyat alıyor. Olayın özü bu. Bunun çiftçiye bir zararı var mı? Bugüne kadar fiyatlar düştü mü? Antalya’dan sizin ürününüzün değerinde düşüş var mı? Yok. Ama Ankara’da burada 3 liraya satılan orada 4,5 liraya satılıyor. Olay bu. Yapmaya çalıştığımız kimse bu işi suistimal etmesin. Niyetimiz nettir. Çiftçimizi koruyacağız. Gelecek tarımdadır. Türkiye’nin bel kemiği çiftçilerdir. Bu rantçılara çiftçilerimizi ezdirmeyiz, tüketicimizi ezdirmeyiz diyor cumhurbaşkanımız. Çiftçilerin o yükünü azaltmak için girdi maliyetlerin azaltmak için çalışmalar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİNİN YANINDAYIZ
Kumluca’da yaşanan doğal afete de değinen Bakan Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız bakanlarımızı görevlendirdi. TARSİM’le ilgili ödemeler yapılmıyor mu? Şu ana kadar 35 milyon lirayı geçti. TARSİM’in sigorta karşılığı ödediği paradan bahsediyorum. Şimdi sigortalı olmayan çiftçilerimize devletin göndereceği paralar dağıtılacak. Bütçe hazırlandı Antalya’ya bu paraları göndereceğiz. Bu sefer hasar büyük rakam da büyük olacak. Her zaman milletimizin yanında olduk. Hiç yalnız bırakmadık, devletin de görevi budur, zor günlerde vatandaşın da çiftçisinin de yanında olmaktır. Evi, işyeri serası neyi varsa zarar gören tüm vatandaşlarımıza yardım yapacağız yapıyoruz. Biz bunun için varız" açıklamasını yaptı.

359 PROJEYİ TAMAMLADIK
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise açılışta yaptığı konuşmada proje tanıtım toplantısına ilçelerden Kumluca’dan başladıklarını belirterek, 359 projeyi tamamladıklarında 70 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını bildirdi. Sadece Boğaçayı Projesi’nin 10 bin kişiye istihdam sağlayacağını kaydeden Türel, belediyenin istihdam ofisinin ise 30 bin kişiye iş imkanı sağladığını kaydetti. 7 binin üzerinde çiftçiye sulama suyunda elektriği bedava kullandırdıklarını aktaran Türel, bu dönemde bütün sulama birliği ve kooperatif birlikleri üyelerine bu imkanı sağlayacaklarını belirtti.

30 BİN ÖĞRENCİYE BURS VERDİK
30 bin öğrenciye bu dönemde burs vermeye devam edeceklerini dile getiren Türel, "Geçen dönem 10 bindi bu dönem 30’ bine çıkartacağız. 14 bin vatandaşımızı sosyal yardım kartımız var bir daha dönemde bunu 30 bine çıkartacağız. İstenilen her yerde bu kart geçiyor olacak. 606 lira taksitle 500 turizm emekçimizi Serik’te ev sahibi yapıyoruz. Önce 2 bine çıkacak bu sayı sonra diğer dar gelirlilere yönelik 5 bine çıkacak. Yaptık, yapacağız" dedi.

KUMLUCA’DA HER VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK.
2014’de söyledikleri her sözü yerine getirdiklerini vurgulayan Türel, "Fazlası var eksiği yok. Beykonak Mahallesi’ne sosyal kampüs, Beykonak Sahili 2. etap çalışması, her köye köy konakları, mola evi, aile eğitim ve sosyal hizmet merkezi, engelsiz yaşam ve etkinlik merkezi, engelsiz plaj, mobil hizmetler, büyükşehir anaokulu, okullar ligi, soğuk hava depoları, bioteknik mücadele, meyve fidanı desteği, sulama tesisleri, entegre katık tesisi, Adrasan alt yapı ve arıtma tesisi. Destek sizden hizmet bizden. Bunların hepsini desteklerinizle yapacağız" ifadelerini kaydetti.

KUMLUCA’NIN ÇÖPÜ DE ALTIN OLACAK
Türel, Kumluca’nın önemli sorunlarını çözdüklerini belirterek, sahilde, dağda, ovada, çok önemli hizmetler yaptıklarını kaydetti. İlk 5 senede alt yapıya yönelik eksiklikleri gidermeye çalıştıklarının altını çizen Türel, "Kendi haline terk edilmiş olan Orman Genel Müdürlüğüne ait arazide Kumluca’ya bir millet bahçesini hediye edeceğiz. Kumluca’nın çöpü de altın olacak. Yapacak çok işimiz var. Biz söz verdik mi yaparız. Başkalarının verdiği sözler kataloglara bakarsanız, orada yapılanı bulmak bile maharet istiyor. Biz önce Kumluca, önce Antalya, Kumluca için Hüsamettin Çetinkaya, Antalya için Menderes Türel diyoruz" ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu ve beraberindekiler seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu’na, AK Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu, Kemal Çelik, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy da eşlik etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner23