11 Kasım 2017 Cumartesi 13:05
39 Okunma
BİLSEM’DE ÖĞRENİM GÖREN 39 ÖĞRENCİDEN 22’Sİ KUMLUCA’DAN
Kumluca ilçesi resmi ve özel ilkokul müdürleri ile rehber öğretmenleri Kumluca Rehberlik Araştırma Merkezi ve Finike Bilim Sanat Merkezi tarafından BİLSEM bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda yapılan bilgilendirme toplantısına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü Habib İlaslan, İlkokul Müdürleri, İlkokullarda görevli Rehber Öğretmenler ile ve 1,2,3. sınıf okutan sınıf öğretmenleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katılımcılara verimli bir toplantı geçmesi yönünde temennide bulundu. Girgin, Finike BİLSEM’de öğrenim gören toplam 39 öğrenciden 22’sinin Kumluca’da öğrenim gördüğünü ifade ederek, gelecek yıllarda bu rakamın daha da artacağını belirtti.

Toplantı BİLSEM Müdürü Mehmet Ali Özkan tarafından yapılan bilgilendirme sunumunun ardından sona erdi.
2017–2018 Eğitim Öğretim yılında Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci tanılama sürecine ait kılavuz ile bakanlıkça yayımlanan Bilim ve Sanat Merkezi Yönergesi hakkında bilgiler veren Finike BİLSEM Müdürü Mehmet Ali Özkan, sınav takvimi, öğrenci yerleştirme işlemleri ve gelecek yılın planlaması hakkında söz konusu yönerge ve kılavuz gereğince Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleştirilecek öğrencilerin tanılama süreçleri hakkında, İlkokul Müdürlüklerine, Rehber Öğretmenlerine ve 1,2,3. sınıf okutan sınıf öğretmenlerine bilgiler verdi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol