13 Şubat 2019 Çarşamba 13:26
53 Okunma
66 GÜN SONRA GELEN YA­ŞA­MA TU­TUN­MA SE­VİN­Cİ

Kum­lu­ca Dev­let Has­ta­ne­si'nde 28 haf­ta­lık­ken nor­mal do­ğum­la 990 gram ola­rak dün­ya­ya gelen Buğra bebek, doğum ar­dın­dan ge­li­şen so­lu­num yet­mez­li­ği ve genel durum bo­zuk­lu­ğu ne­de­niy­le Özel Me­di­kum Has­ta­ne­si Ye­ni­do­ğan Yoğun Bakım üni­te­si­ne sevk edil­di.
Kont­rol al­tı­na alı­nan Buğra be­be­ğin ki­lo­su zaman için­de 880 grama kadar dü­şer­ken, 66 günün so­nun­da 2 kilo 255 grama kadar ula­şa­rak sağ­lık­lı bir şe­kil­de has­ta­ne­den ta­bur­cu edil­di. Özel Me­di­kum Has­ta­ne­si Çocuk Has­ta­lık­la­rı ve Sağ­lı­ğı Uz­ma­nı Dr. Nus­ret Par­laz, Buğra be­be­ğin yoğun bakım üni­te­sin­de en uzun süre kalan be­bek­ler­den biri ol­du­ğu­nu söy­le­di.
Buğra be­be­ğin ken­di­le­ri­ne gel­di­ğin­de so­lu­num sı­kın­tı­sı çek­ti­ği­ni ve genel durum bo­zuk­lu­ğu bu­lun­du­ğu­nu ifade eden Par­laz, “Bu sü­reç­te be­be­ği­mi­zin bes­len­me­si­ni ve genel ba­kım­la­rı­nı dü­zen­le­dik, be­be­ği­mi­ze yaşam des­te­ği sağ­la­dık. Zaman zaman bizi en­di­şe­len­di­ren du­rum­lar ya­şa­sak da 66 günün ar­dın­dan ken­di­si­ni sağ­lık­lı bir şe­kil­de ta­bur­cu ettik. Buğra be­be­ği­mi­zin aile­si kadar en az biz­ler­de sağ­lık­lı ola­rak ken­di­si­ni ta­bur­cu edi­yor ol­ma­nın se­vinç ve mut­lu­lu­ğu­nu ya­şı­yo­ruz.” dedi.
66 gün­lük yoğun bakım sü­re­ci­nin ar­dın­dan be­bek­le­ri­ni sağ­lık­lı bir şe­kil­de ku­ca­ğı­na alan anne Şifa ve baba Emrah İlhan çifti de zorlu sü­re­cin ar­dın­dan be­bek­le­riy­le bir­lik­te ev­le­ri­ne sağ­lık­lı şe­kil­de dö­nü­yor ol­ma­nın mut­lu­lu­ğu­nu ya­şa­dık­la­rı­nı söy­le­di.
Anne Şifa İlhan, “Be­be­ğim doğ­du­ğun­dan bu­gü­ne her­gün ağ­la­ya­rak dua edi­yor­dum. Yeni doğan yoğun ba­kım­dan ta­bur­cu olan be­bek­le­ri gö­rün­ce (Acaba bizim oğ­lu­muz­da sağ­lık­lı bir şe­kil­de ta­bur­cu ola­bi­lir mi) diye ağ­lı­yor­dum. Allah'a şü­kür­ler olsun be­be­ği­mi­zi evi­mi­ze gö­tür­me­nin mut­lu­ğu­nu ya­şı­yo­ruz. Dok­to­ru­muz, umu­du­muz yok­ken umu­du­mu­zu ye­şert­ti. Emeği olan her­ke­se te­şek­kür ede­rim.” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner23