04 Mayıs 2017 Perşembe 17:40
85 Okunma
Biçerdöver sertifikaları dağıtıldı

Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün ortak çalışması kapsamında Küçükköy Mahallesi'nde düzenlenen biçerdöver operatör yetiştirme kursiyerlerine sertifikaları törenle verildi. Törene, Kaymakam Erol Tanrıkulu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı Armut, Ziraat Odası Başkanı Musa Fikri Büyükçetin, Korkuteli Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, kurum amirleri ve kursiyerler katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, yoğun talepler sonrası açılan kursta amaçlarının biçerdöver sahip ve operatörlerini uygulamalı ve teorik olarak eğitip, bu sayede hasat sırasında doğru biçim yapılarak dane dökümünü en az seviyeye indirmek olduğunu söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, "Bakanlık olarak dane kayıplarını önlememiz gerektiği bilinci içindeyiz. Bu sayede dane kayıpları önlenecek. Operatörlerimizin de hasat esnasında azami hassasiyet göstereceği inancındayım" dedi.

14 kursiyerin katıldığı 338 saat teorik ve uygulamalı eğitimler sonrası kursiyerler belgelerine kavuştu. DHA

Anahtar Kelimeler:
KorkuteliBiçer Döver
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol