15 Eylül 2018 Cumartesi 15:49
156 Okunma
Demreli Kadın Çiftçiden Büyük Başarı

Ya­rış­ma­nın bi­rin­ci­si Ha­ni­fe Ka­ra­can, ya­rış­ma­ya gi­re­ce­ği­ni söy­le­di­ği eşi­nin başta ya­rış­ma­ya ka­tıl­ma is­te­ği­ne "Sen il­ko­kul me­zu­nu­sun, Demre'de sen­den başka akıl­lı kadın yok mu? Ya­rış­ma­ya gi­ren­ler or­ta­okul, lise me­zu­nu ki­şi­ler, sen ka­za­na­maz­sın" de­di­ği­ni ama ha­ya­li­ni ba­şar­dı­ğı­nı söy­le­di. 

Demre Tarım ve Orman Mü­dür­lü­ğü­nün ev sa­hip­li­ğin­de An­tal­ya Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si ile Tarım ve Orman Ba­kan­lı­ğı İl Mü­dür­lü­ğü ta­ra­fın­dan or­ga­ni­ze edi­len 'Kadın Çift­çi­ler Ya­rı­şı­yor 3. Bilgi ve Kül­tür Ya­rış­ma­sı'nın Demre fi­na­li Bey­me­lek Ka­ra­bi­bik Kül­tür Mer­ke­zi'nde ger­çek­leş­ti­ril­di. Ya­rış­ma­ya Demre Kay­ma­ka­mı Murat Uz, Demre Be­le­di­ye Baş­ka­nı Sü­ley­man Topcu, AK Parti İlçe Baş­ka­nı Ünal Arı­kan, daire amir­le­ri ve çok sa­yı­da da­vet­li ka­tıl­dı. Demre Tarım ve Orman Mü­dür­lü­ğü­ne mü­ra­ca­at eden­ler ara­sın­da ya­pı­lan ele­me­ler so­nu­cu fi­na­le yük­se­len 6 kadın çift­çi de­re­ce­ye gi­re­bil­mek için ya­rış­tı. 15 so­ru­nun yö­nel­til­di­ği ya­rış­ma­nın bi­rin­ci­si Ha­ni­fe Ka­ra­can olur­ken 2’ncisi Özlem Pol­laz, 3'ün­cü­sü ise Rem­zi­ye Top­taş oldu. Ya­rış­ma­lar so­nu­cun­da bi­rin­ci­ye 2 bin TL, ikin­ci­ye bin 200 TL, üçün­cü­ye de 800 TL ödül ve­ril­di.


Başkan Topçu’dan Demreli Kadın Çiftçiye Destek 
Demre Be­le­di­ye Baş­ka­nı Sü­ley­man Topcu, ya­rış­ma sı­ra­sın­da görme zor­lu­ğu çek­me­si­ne rağ­men ilçe bi­rin­ci­si olan Ha­ni­fe Ka­ra­can’a göz­lük sözü verdi. Baş­kan Topcu, ay­rı­ca An­tal­ya fi­na­lin­de Dem­re­li ya­rış­ma­cı­nın 1'inci ol­ma­sı ha­lin­de 10 bin lira özel ödül ve­re­ce­ği­ni be­lirt­ti. 
Ko­ca­sı 'ya­pa­maz­sın' dedi, pes et­me­di 


Ya­rış­ma­nın bi­rin­ci­si 52 ya­şın­da­ki Ha­ni­fe Ka­ra­can, ya­rış­ma­ya gi­re­ce­ği­ni söy­le­di­ği eşi­nin başta ya­rış­ma­ya ka­tıl­ma is­te­ği­ne "Sen il­ko­kul me­zu­nu­sun, Demre'de sen­den başka akıl­lı kadın yok mu? Ya­rış­ma­ya gi­ren­ler or­ta­okul, lise me­zu­nu ki­şi­ler, sen ka­za­na­maz­sın" de­di­ği­ni an­la­ta­rak, "En büyük ha­ya­lim su­nu­cu ol­mak­tı. Bu­ra­da onu bana ya­şat­tı­ğı­nız için te­şek­kür ede­rim. Uma­rım An­tal­ya'da da bi­rin­ci olu­rum" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34

banner23